BTL Vanqusih ME / TEMASSIZ ESTETİK

Son yıllarda bölgesel incelme ile ilgili bir çok yöntem kullanılmaktadır. Bunlar ameliyatsız liposuction, diyet, mide balonu, tüp mide ameliyatı gibi cerrahi işlemler olarak sıralıya biliriz. Kişi bu cerrahi işlemler için uygun değilse veya bu tarz işlemlerin için gerek sosyal yaşamın gerek ise uygulama esnasında veya sonrasındaki riskleri almak istemiyorsanız ve bölgesel yağ yakımına yönelik işlemlerde ileride vücudunuzun deforme olmasını da istemiyorsanız iyi araştırmalı ve uygulama yapılacak cihaz teknolojilerinin de içeriği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Günümüzde teknolojik olarak gelinen vücuda temas etmeden uygulana bilen Vanquish ME yöntemi incelemesinde fayda var.  Son nokta bir sistem ile gerçekten özlenen ve birçok insanın hayalini kurduğu, tamamen temassız ve yatarak incelmek mümkün

BTL Vanquish Me cihazı ile yaptığımız Temassız

Estetik uygulaması, alanında oldukça yaygın kullanılan ve başarılı sonuçları olan radyo frekans teknolojisinin en son geldiği noktadır. Klasik radyo frekanstan son derece farklı olarak, sadece yağ dokuda etkili, patentli bir teknolojidir. Bu teknolojiye Selektif Radyofrekans denilmektedir. Yüksek frekanslı radyo dalgaları, cihaz vücuda temas dahi etmeden hedef yağ dokuya ulaşır. Direk yağ dokudaki seçiciliği ile yağların küçülmesini ve dolaşımsal süreçte homojen azalmasını sağlamaktadır. Sistemin en çarpıcı özelliği ise uygulama yapılacak alandaki yağ kalınlığına göre farklı enerji değerlerini bize vermesidir. Böylelikle en efektif enerji ile farklı seanslarda dahi olsa en iyi sonucu almamıza olanak sunmaktadır. Patentli Selektif Radyofrekansın diğer işlemlerden daha kısa zamanda ve daha etkili sonuç almasının nedeni budur.

Ne Kadar Etkili?

Çok sayıda klinik çalışmanın desteği ile başta Amerika’da FDA olmak üzere, pek çok ülkeden etkinlik onayı bulunmaktadır. 53 farklı ülkede kullanılan sistemin etkinliği, uygulama yapılan yağ dokuda eksilmeye bağlı olarak, çapta küçülmeyle doğru orantılıdır. Yöntemin yağ kaybını kalıcı olarak yaptığını gösteren birçok klinik çalışma mevcuttur.

Hangi bölgelerde kullanılabilmektedir?

Cihaz ile uygulama yapılacak alan kas üzeri kalıplaşmış yağın bulunduğu bölgelerdir. Bu bölgeler karın bölgesi ve çevresi, iç bacak ve basen ayrıca kollardır.

Sonuçları ne zaman görülebiliyor?

Seans sonrasında dahi çapta küçülme görülebilir iken, her seansta artarak çevresel incelme sağlanabilmektedir. Esas yağdaki küçülmenin ve azalmanın gözlemlenmesi için hedeflenen sonuçlar 4. seansın tamamlanması ortaya çıkar ve incelme 3 ay boyunca devam eder.

Uygulama kaç seans ve seanslar ne kadar sürüyor?

Haftada 1 kez yapılan işlem, toplamda 4 seans ile bir aylık prosedürden oluşmaktadır. Tüm uygulamalar 30 ila maksimum 45 dakika sürmektedir. Kişiler öğle arasında dahi işlemi yaptırabilmektedirler. Uygulama sonrası sosyal hayatı kısıtlayıcı hiçbir unsur bulunmamaktadır.

Uygulama sırasında ne hissedilir?

Uygulama sırasında kişi sadece yavaş yavaş artan bir sıcaklık hissedecektir. Bu sıcaklık kişinin yağ katmanına göre artıp azalabilmektedir. Öncesinde ve sonrasında rahatsız edici bir ısı, can yanması, acı veya ağrı bulunmamaktadır. İşlem esnasında kişiye temas eden veya kişiyi rahatsız edecek bir şey bulunmadığı ve hafif bir ısı hissi ile rahatlama sağladığı için genelde işlem esnasında yaptıranlar rahatça uyumaktadırlar.

Katie Peachesa

Katie Peachesa is a lifestyle, fitness, beauty and fashion and sex and lingerie blogger based out of the urban chic Wapping in the heart of East London, United Kingdom. In her spare time, Katie enjoys photography, yoga and fitness, a bit of boxing, traveling, keeping up with the latest fashion trends and mudlarking and exploring pastoral settings. You are likely to find Katie in an artisan cafe in Brick Lane on a Saturday afternoon furiously typing her next article on her laptop whilst she is sipping on her flat white and drawing inspiration from the hustle and bustle in the heart of creative London.

View All Posts